VLOVKY - pozvnka.jpg

Perličky na zdi II

 Vážení a milí,

dovolujeme si Vás pozvat na zahájení výstavy Jitky a Květy Válových, v rámci cyklu předvánočních prodejních výstav naší galerie „Perličky na zdi". Práce na papíře obou sester Válových bude možno zakoupit od prvního výstavního dne, tj. od 16. 11. 2018 a rovnou si je odnést s sebou. Nově je možno u nás platit i kartou.

Vernisáž proběhne příští čtvrtek 15. listopadu 2018 od 18.00 hod.

Těšíme se na viděnou. 

 

vaclav blaha intro

 

Připravované publikace 

Vážení příznivci Galerie Gema,
rádi bychom Vás upozornili na připravované publikace, které budou již brzy v prodeji. Jedná se o knihu „Duše synagogy", jež nám umožní nahlédnout do života a osudů židovské architektury, prostřednictvím tvorby předního fotografa výtvarného umění, Libora Teplého.

U příležitosti rozsáhlé retrospektivní výstavy v GASK (Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře) vyjde na jaře příštího roku poutavá monografie umělce Václava Bláhy.

Již před Vánoci se můžete těšit na knihu MUDr. Pavly Hromádkové „Jídlo pomůže, když doktor nemůže" s ilustracemi brněnského kreslíře Radka Fialy. Jedná se o druhou knihu této autorky (první „Kdy nejet na pohotovost" byla vydána nakladatelstvím Gema Art roku 2013). Současným světem vládne mnoho dietetických trendů, a tak se pacienti neustále vyptávali, jak je to s jídlem doopravdy a čemu mohou skutečně věřit. Autorka se tak snaží odpovědět na řadu nejfrekventovanějších otázek ze své lékařské praxe.

 
 
sarajevska princezna - stin

Edo Jaganjac: Sarajevská princezna

V létě 1993 celý svět napjatě sledoval osud malého děvčete, které BBC pojmenovalo „Sarajevská princezna". Pětiletá holčička, byla těžce zraněna během bombardování Sarajeva. Děvče bylo převezeno do nemocnice a dostalo se do rukou mladého chirurga, Edy Jaganjace, který bojoval ze všech sil o jeho přežití. Čelil nehumánním podmínkám v obklíčeném, odstřelovači posetém městě, kde léčil v nemocnici, která nesplňovala ani zdaleka základní pracovní podmínky. Nejostřejší bitvu ale překvapivě svedl s neochotou neschopných, nezainteresovaných, někdy až zlomyslných byrokratů a mezinárodních úředníků, takzvaných mírových sil.Zcela nezaujat politikou, natož válkou, přesto pevně rozhodnutý pomoci spoluobčanům v přežití válečných ohavností, Edo Jaganjac napsal svědectví, které se každému čtenáři navždy vryje do paměti....
Více o knize ZDE.

Facebookové stránky:
https://www.facebook.com/sarajevskaprincezna/info?tab=page_info

bicovska foto k filmu

Dokument o životě a díle Jaroslavy Bičovské

U příležitosti významného životního jubilea Jaroslavy Bičovské, této významné ilustrátorky a malířky, začal natáčet renomovaný režisér David Vigner dokument o autorčině životě a jejím díle. Celá realizace probíhá pod hlavičkou Galerie Gema. Dokument je pojat v neotřelém duchu. Část je snímána "po staru" na filmový materiál. Tento dokument je časosběrný a zahrnuje tak mimo jiné i instalaci a zahájení autorčiny výstavy ve Strahovském klášteře v Praze v roce 2015. Více o výstavě zde.

V létě 1993 celý svět napjatě sledoval osud malého děvčete, které BBC pojmenovalo „Sarajevská princezna". Pětiletá Irma Hadžimuratović byla těžce zraněna během bombardování Sarajeva. Děvče bylo převezeno do nemocnice a dostalo se do rukou mladého chirurga, Edy Jaganjace. Nejostřejší bitvu ale svedl s neochotou nezainteresovaných, někdy až zlomyslných byrokratů a mezinárodních úředníků, takzvaných mírových sil. Edo Jaganjac napsal svědectví, které se každému čtenáři navždy vryje do paměti. Ilegální transport zraněných pod nepřetržitou palbou, až neuvěřitelné výkony v sotva použitelných operačních sálech, pokrytecké chování mezinárodních úředníků, prohlubování přátelských i profesionálních vztahů mezi znaveným, ale neskonale ochotným personálem nemocnice...
To vše je součástí krvavé sarajevské pohádky, upřímné a srdcervoucí výpovědi člověka, který s klidnou rukou a otřeseným srdcem bojoval proti donquichotským větrným mlýnům, bojoval pro dobro, za humánní cíl, který je hodnotnější než jakýkoli vojenský, za záchranu lidského života...více ZDE.
Facebookové stránky:
https://www.facebook.com/sarajevskaprincezna/info?tab=page_info