jiří Plieštik - Předjaří

Jiří Plieštik - Předjaří

Výstava soch, tisků a fotografií

Tato výstava poprvé v ucelené podobě představuje autorovu tvorbu nejen sochařskou, ale i fotografickou a grafickou. Můžete se těšit na sochy z mramoru, bronzu či skla, jejichž jednoduché linie lahodí oku pozorovatele a naplňují ho radostí a klidem.

Výstava je otevřena po-pá 13.00-18.00.

21. února -  31. května 2019

Více na našem instagramu @galeriegema

 

  

 

vaclav blaha intro

 

Připravované publikace 


rádi bychom Vás upozornili na připravované publikace, které budou již brzy v prodeji. Jedná se o knihu „Duše synagogy", jež nám umožní nahlédnout do života a osudů židovské architektury, prostřednictvím tvorby předního fotografa Libora Teplého.

U příležitosti rozsáhlé retrospektivní výstavy v GASK (Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře) vyjde na jaře příštího roku poutavá monografie umělce Václava Bláhy.

Již před Vánoci se můžete těšit na knihu MUDr. Pavly Hromádkové „Jídlo pomůže, když doktor nemůže" s ilustracemi brněnského kreslíře Radka Fialy. Jedná se o druhou knihu této autorky (první „Kdy nejet na pohotovost" byla vydána nakladatelstvím Gema Art roku 2013). Současným světem vládne mnoho dietetických trendů, a tak se pacienti neustále vyptávali, jak je to s jídlem doopravdy a čemu mohou skutečně věřit. Autorka se tak snaží odpovědět na řadu nejfrekventovanějších otázek ze své lékařské praxe.

 
 
sarajevska princezna - stin

Edo Jaganjac: Sarajevská princezna

V létě 1993 celý svět napjatě sledoval osud malého děvčete, které BBC pojmenovalo „Sarajevská princezna". Pětiletá holčička, byla těžce zraněna během bombardování Sarajeva. Děvče bylo převezeno do nemocnice a dostalo se do rukou mladého chirurga, Edy Jaganjace, který bojoval ze všech sil o jeho přežití. Čelil nehumánním podmínkám v obklíčeném, odstřelovači posetém městě, kde léčil v nemocnici, která nesplňovala ani zdaleka základní pracovní podmínky. Nejostřejší bitvu ale překvapivě svedl s neochotou neschopných, nezainteresovaných, někdy až zlomyslných byrokratů a mezinárodních úředníků, takzvaných mírových sil.Zcela nezaujat politikou, natož válkou, přesto pevně rozhodnutý pomoci spoluobčanům v přežití válečných ohavností, Edo Jaganjac napsal svědectví, které se každému čtenáři navždy vryje do paměti....
Více o knize ZDE.

Facebookové stránky:
https://www.facebook.com/sarajevskaprincezna/info?tab=page_info

bicovska foto k filmu

Dokument o životě a díle Jaroslavy Bičovské

U příležitosti významného životního jubilea Jaroslavy Bičovské, této významné ilustrátorky a malířky, začal natáčet renomovaný režisér David Vigner dokument o autorčině životě a jejím díle. Celá realizace probíhá pod hlavičkou Galerie Gema. Dokument je pojat v neotřelém duchu. Část je snímána "po staru" na filmový materiál. Tento dokument je časosběrný a zahrnuje tak mimo jiné i instalaci a zahájení autorčiny výstavy ve Strahovském klášteře v Praze v roce 2015. Více o výstavě zde.

V létě 1993 celý svět napjatě sledoval osud malého děvčete, které BBC pojmenovalo „Sarajevská princezna". Pětiletá Irma Hadžimuratović byla těžce zraněna během bombardování Sarajeva. Děvče bylo převezeno do nemocnice a dostalo se do rukou mladého chirurga, Edy Jaganjace. Nejostřejší bitvu ale svedl s neochotou nezainteresovaných, někdy až zlomyslných byrokratů a mezinárodních úředníků, takzvaných mírových sil. Edo Jaganjac napsal svědectví, které se každému čtenáři navždy vryje do paměti. Ilegální transport zraněných pod nepřetržitou palbou, až neuvěřitelné výkony v sotva použitelných operačních sálech, pokrytecké chování mezinárodních úředníků, prohlubování přátelských i profesionálních vztahů mezi znaveným, ale neskonale ochotným personálem nemocnice...
To vše je součástí krvavé sarajevské pohádky, upřímné a srdcervoucí výpovědi člověka, který s klidnou rukou a otřeseným srdcem bojoval proti donquichotským větrným mlýnům, bojoval pro dobro, za humánní cíl, který je hodnotnější než jakýkoli vojenský, za záchranu lidského života...více ZDE.
Facebookové stránky:
https://www.facebook.com/sarajevskaprincezna/info?tab=page_info