perlicky stin - web OREZ

Prodejní sběratelská výstava v Galerii Gema

 Galerie Gema si vás dovoluje pozvat na zahájení prodejní sběratelské výstavy:
 
Perličky na zdi
 
E. Adamcová, J. Bičovská, V. Bláha, V. Horálek, J. Kačer, P. Mühlbauer, I. Ouhel, J. Plieštik, J. Sopko
 
Ve čtvrtek 1.prosince 2016 od 18 do 21 hodin.
Přijďte sobě nebo blízkým k Vánocům koupit drobné originální dílo od předních českých umělců za zvýhodněné, dotované ceny.

Součástí výstavy bude i pocta dlouholetému příteli Galerie Gema a velkému sběrateli Luboši Hromádkovi (1931-2016), v podobě malé výstavy jeho tvorby.
 
Výstava potrvá do 23. prosince 2016
Po-Pá 13.00 - 18.00 hod.
V sobotu 17.12. bude výjimečně otevřeno od 10:00 do 18:00 - prohlídku a výběr děl Vám zpříjemní svařené víno.
 
 
 
 
 

sarajevska princezna - stin

 

Sarajevská princezna v Českém rozhlase

 
Na konci ledna 2017 bude Český rozhlas pravidelně vysílat deseti dílné čtení této úspěšné knihy.

Překladatel Sarajevské princezny, pan Dušan Karpatský, vstoupil díky tomuto dílu do překladatelské síně slávy (více čtěte ZDE).
 
Knihu lze objednat na webu Galerie Gema - ZDE!
 
sarajevska princezna - stin

Edo Jaganjac: Sarajevská princezna

V létě 1993 celý svět napjatě sledoval osud malého děvčete, které BBC pojmenovalo „Sarajevská princezna". Pětiletá holčička, byla těžce zraněna během bombardování Sarajeva. Děvče bylo převezeno do nemocnice a dostalo se do rukou mladého chirurga, Edy Jaganjace, který bojoval ze všech sil o jeho přežití. Čelil nehumánním podmínkám v obklíčeném, odstřelovači posetém městě, kde léčil v nemocnici, která nesplňovala ani zdaleka základní pracovní podmínky. Nejostřejší bitvu ale překvapivě svedl s neochotou neschopných, nezainteresovaných, někdy až zlomyslných byrokratů a mezinárodních úředníků, takzvaných mírových sil.Zcela nezaujat politikou, natož válkou, přesto pevně rozhodnutý pomoci spoluobčanům v přežití válečných ohavností, Edo Jaganjac napsal svědectví, které se každému čtenáři navždy vryje do paměti....
Více o knize ZDE.

Facebookové stránky:
https://www.facebook.com/sarajevskaprincezna/info?tab=page_info

bicovska foto k filmu

Dokument o životě a díle Jaroslavy Bičovské

U příležitosti sedmdesátého životního jubilea Jaroslavy Bičovské, této významné ilustrátorky a malířky, začal natáčet renomovaný režisér David Vigner dokument o autorčině životě a jejím díle. Celá realizace probíhá pod hlavičkou Galerie Gema. Dokument je pojat v neotřelém duchu. Část je snímána "po staru" na filmový materiál. Tento dokument je časosběrný a zahrnuje tak mimo jiné i instalaci a zahájení autorčiny výstavy ve Strahovském klášteře v Praze v roce 2015. Více o výstavě zde.

V létě 1993 celý svět napjatě sledoval osud malého děvčete, které BBC pojmenovalo „Sarajevská princezna". Pětiletá Irma Hadžimuratović byla těžce zraněna během bombardování Sarajeva. Děvče bylo převezeno do nemocnice a dostalo se do rukou mladého chirurga, Edy Jaganjace. Nejostřejší bitvu ale svedl s neochotou nezainteresovaných, někdy až zlomyslných byrokratů a mezinárodních úředníků, takzvaných mírových sil. Edo Jaganjac napsal svědectví, které se každému čtenáři navždy vryje do paměti. Ilegální transport zraněných pod nepřetržitou palbou, až neuvěřitelné výkony v sotva použitelných operačních sálech, pokrytecké chování mezinárodních úředníků, prohlubování přátelských i profesionálních vztahů mezi znaveným, ale neskonale ochotným personálem nemocnice...
To vše je součástí krvavé sarajevské pohádky, upřímné a srdcervoucí výpovědi člověka, který s klidnou rukou a otřeseným srdcem bojoval proti donquichotským větrným mlýnům, bojoval pro dobro, za humánní cíl, který je hodnotnější než jakýkoli vojenský, za záchranu lidského života...více ZDE.
Facebookové stránky:
https://www.facebook.com/sarajevskaprincezna/info?tab=page_info