Valdštejnský palác v Praze

Texty: M. Horyna, Z. Hojda, P. Zahradník, P. Fidler, J. Kropáček, E. Fučíková, Z. Novák, O. Šefců, J. Vojta, V. Nejedlý, P. Pelant, N. Marková
Foto: Jaroslav Kučera a příslušné archivy
Grafická úprava: Michal Slejška
Nakladatel: Gema Art
Tisk: Gema Art
ISBN: 80-86087-37-9
Rok vydání: 2002
Informace: vázaná, 30,5 x 24 cm (v x š), 518 stran, 400 fotografií, ČJ, AJ, FJ, ŠP, NJ
Cena: VYPRODÁNO

Kniha byla nominována na Nejkrásnější knihu roku.

Publikace, kterou Gema Art realizovala na základě vítězství ve veřejné obchodní soutěži pro Senát České republiky a následné rekonstrukci památky. Rozsáhlá monografie mapující důkladně nejen stavební dějiny této význačné pražské památky vyšla ve dvou nákladech - jeden ručně vázaný v pravé kůži a druhý vázaný v plátně. Monografie vyšla v pěti jazykových mutacích - češtině, angličtině, francouzštině, němčině a španělštině.
Valdštejnský palác představuje rozmach raného baroka v Čechách, zároveň je neodmyslitelně spjat s šlechtickým rodem Valdštejnů, počínaje zakladatelem paláce Albrechtem Václavem Eusebiem z Valdštejna. Od jeho založení v paláci probíhaly přední události české šlechty. V roce 1945 byl palác zkonfiskován československým státem a poté přes pětačtyřicet let sloužil účelům ministerstva kultury, Muzea J. A. Komenského a někdejší Národní fronty. Dnes zosobňuje pracovní a reprezentační sídlo Senátu Parlamentu České republiky.
Tato publikace nabízí detailní popis celého valdštejnského areálu, jak z pohledu architektonického, uměleckého, zároveň přináší historický kontext v rámci Evropy. Opomenuta není ani ikonografie malířské a plastické výzdoby a kapitolu pro sebe má i zahradní komplex a jeho architektura. Velký prostor je věnován největší a nejkomplexnější rekonstrukci valdštejnského areálu v letech 1996 až 2001, která byla hlavním motivem k sepsaní této publikace. Celá kniha obsahuje nespočet detailních ilustrací, které Vám zprostředkují kompletní pohled do celého paláce, který patří mezi nejkrásnější u nás.

Bližší informace o zakázce společnosti GEMA ART GROUP naleznete ZDE.

TOP